Informācija pa tālruni: +370 61170170

Baltās pupiņas

Baltās pupiņas

Baltās pupiņas

Šis augs tiek audzēts mazo, balto pupiņu iegūšanai. To dzimtene ir Centrālamerika un Dienvidamerika.

100g balto pupiņu – 102 kcal

Tās satur dzelzi, kalciju, magniju, olbaltumvielas un E vitamīnu.

Pupiņas ir enerģijas avots

Pupiņās ir daudz dzelzs. Cilvēki, kuru organismā trūkst dzelzs, kļūst vārgi un apātiski. Grūtnieces, slimnieki atveseļošanās laikā, kā arī augoši bērni un jaunieši var īpaši izjust dzelzs deficītu. Lai organisms dzelzi labāk uzņemtu, iesaka pupiņas ēst kopā ar saknēm, kurās ir daudz C vitamīna.

Spēcīgais duets

Baltās pupiņas satur kalciju un magniju, divus savstarpēji  papildinošos elementus, kuri gādā  par labiem zobiem un kauliem.

Karaliskās sēklas

Pupiņām bija liela nozīmē Epifānijas svētku atzīmēšanā, kad daudzos Francijas un Spānijas reģionos ģimene cēla galdā īpašu torti, kurā paslēpta pupiņa. Saskaņā ar vietējo tradīciju tas, kurš šo pupiņu atrod, kļūst par svētku karali vai...tam jāmaksā rēķins.

Pasaules valdniece

Uzskata, ka pupas ir apmēram 8000 gadu sens augs, viens no „trīs māsām“, kuras valdīja pirmskolumba laika Amerikā līdzās kukurūzai un ķirbjiem. Acteki audzēja “ayacolt”  - pupas kopā ar kukurūzu, ap kuru pupas varēja vīties. Mūsdienās pupas ir viens no galvenajiem augu olbaltumvielu avotiem pasaulē. Tās var atrast visu zemju virtuvēs. Kopumā ir apmēram 30 000 pupu paveidu.

Baltās pupiņas pret futbola bumbu

Tādas pupiņas kā „Cassoulet“ Francijā, „Fabada“ Spānijā vai „Feijoada“ Brazīlijā  ir barojošu zupu sastāvdaļa. Tās var būt arī pamatēdiens kā, piemēram, itāliešu pasta ar pupiņām. Tās var pasniegt kā aukstos vai karstos salātus. Vai pupiņu ietekmi uz futbolistu fizisko formu un iemaņām var saistīt ar šo valstu panākumiem futbolā? Ja tā, tad šis noslēpums tiek stingri sargāts.

PRODUKTI AR ŠO DĀRZEŅI