Informācija pa tālruni: +370 61170170

Ķirbji

Ķirbji

Ķirbji

Ķirbjus cilvēki audzējuši jau vairākus gadu tūkstošus, to dzimtene ir Amerika. Pastāv apmēram 20 dažādas ķirbju pasugas.

100g ķirbja – 19 kcal

Ķirbis satur celulozi, olbaltumvielas, karotīnu,  kalciju, dzelzi, magniju, fosforu, vitamīnus A, B1, B2, PP un C.

Ķirbis novājēšanai

Ķirbi bieži izmanto svara samazināšanas diētās, jo ķirbī ir daudz celulozes, ūdens un šķiedrvielu. Ķirbis paātrina gremošanas darbību, attīra organismu no toksīniem, kā arī rūpējas par ūdens līdzsvaru  organismā.

Vērtīgās sēklas

Ķirbjos ir ļoti daudz minerālsāļu un vitamīnu, un tajos ir vēl kas neparasti vērtīgs – sēklas. Ķirbju sēklās ir olbaltumvielas, omega-3 taukskābes, selēns, magnijs, cinks, vitamīns C un B grupas vitamīni. Ķirbja sēklas palīdz urinēšanas trakta infekciju gadījumā, tām ir urīndzenoša, pretiekaisuma  ietekme, tās veicina žults izdalīšanos. Sēklas lieto arī kā prettārpu līdzekli.

Milzu ķirbji

Šveicē ik gadus notiek konkurss par to, kuram ir izdevies izaudzēt lielāko ķirbi. Konkursā pieteikto ķirbju svars ar katru gadu kļūst aizvien lielāks un lielāks, sasniedzot pat 450 kilogramus.

Ķeltu svētki

Ne visi zina, ka šodien ASV tik populāros Helovīna svētkus sāka svinēt ķelti, kuri 31. oktobrī svinēja Visu Svēto dienu,  ticot, ka mirušo dvēseles šajā dienā atgriežas, lai tiktos ar dzīvajiem. Lai aizkavētu un aizbaidītu dēmonus, iepriekšējā vakarā ļaudis mēdza tērpties maskās un kostīmos. Dejojot un kliedzot pie iekurtiem ugunskuriem, viņi cerēja aizbaidīt mirušo dvēseles. Šos svētkus uz Ameriku 19. gadsimtā aizveda īru ieceļotāji.

PRODUKTI AR ŠO DĀRZEŅI

RECEPTES AR ŠO DĀRZEŅI