Informācija pa tālruni: +370 61170170

Lēcas

Lēcas

Lēcas

Augs radies Āzijā, bet šodien tiek audzēts daudzās un dažādās valstīs.

100g lēcu – 347 kcal

Lēcas satur karotīnu, dažādas olbaltumvielas,  cieti, fosforu, dzelzi, kalciju, folijskābi un vitamīnus A, B1, B2, B6, C un PP.

Veselības būtība

Lēcās ir daudz folijskābes un dzelzs. Šīs vielas veicina sarkano asinsķermenīšu rašanos un palīdz regulēt nervu sistēmas darbību. Zemā glikēmiskā indeksa dēļ lēcas bieži izmanto diētās, tās var ēst arī diabētiķi. Šķiedrvielas veic gremošanas sistēmas attīrīšanu, kā arī mazina holesterīna un glikozes līmeni asinīs.

Barojošas un garšīgas

Garšīgās un ļoti barojošās lēcas var lietot vārītā veidā, tās var arī pievienot salātiem. Bieži vāra  arī lēcu zupu. Lēcas ir barojošas un pat nesagatavotā veidā tās var likt uz sviestmaizēm, vai arī pasniegtas kopā ar karstajiem ēdieniem pētersīļu un fenheļa vietā.

Lēcas Bībelē

Bībele atklāj, ka laikmetiem ilgi lēcas ir uzskatītas par ļoti vērtīgu produktu. Svētie raksti liecina, ka par lēcu bļodiņu Īzaka pirmdzimtais dēls Ēsavs  atdeva savas pirmdzimtā  tiesības.

Veģetāriešu delikatese

Tā kā lēcas ir barojošas, tad tās ir īpaši iecienītas veģetāriešu vidū. Lēcas pievieno salātiem, tās var būt zupas pamatā, tikt izmantotas gaļas vietā, no tām var gatavo pastēti, lečo vai,  pievienojot citus dārzeņus, garšīgas kotletes.

PRODUKTI AR ŠO DĀRZEŅI

RECEPTES AR ŠO DĀRZEŅI