Informācija pa tālruni: +370 61170170

Sarkanās pupiņas

Sarkanās pupiņas

Sarkanās pupiņas

Sarkanajām pupiņām, kas pazīstamas arī ar nosaukumu Čīles pupiņas, ir tumši sarkans apvalks.To forma atgādina nieri, tādējādi radies nosaukums vēl viens to nosaukums - Kidney, kas angliski nozīmē nieres. Īpaši iecienītas Indijā, ASV dienvidu daļā un Spānijā.

100g sarkano pupiņu - 93 kcal

Tās satur šķiedrvielas, magniju, dzelzi, cinku, vitamīnus B1, B6.

Pasargā no riska saslimt ar ļaundabīgiem audzējiem un lietojamas diabēta gadījumos

Sarkanās pupiņas ir bagāts šķiedrvielu avots diabētiķiem. Pasaules Veselības organizācija (WHO) iesaka ik dienu apēst 20 – 40g diabētisko šķiedrvielu.  100 grami  sausu sarkano pupiņu satur  25g šīs vielas.  Šķiedrvielas rada drošības sajūtu, aizkavē audzēju veidošanos, stabilizē cukura līmeni asinīs, palīdz izvadīt no organisma toksīnus. Pupiņas vairo enerģiju, kuru organisms patērē pakāpeniski, tāpēc uzņemtās kalorijas jūs resnākus nedara.

Esi vesels

Sarkanās pupiņas satur vairākus B grupas vitamīnus, it īpaši daudz - B6, kas  uzlabo organisma imunitāti, ādas stāvokli un nervu sistēmas darbību.

Atceries!

Pirms gatavošanas kaltētas pupiņas jāizmērcē. Tā tiek paātrināts gatavošanas process, un pupiņas attīrās no vielām, kuras var radīt gremošanas problēmas.

PRODUKTI AR ŠO DĀRZEŅI

RECEPTES AR ŠO DĀRZEŅI