Informācija pa tālruni: +370 61170170

Selerija

Selerija

Selerija

Tiek audzētas apaļo sakņu, aromātiskā, kraukšķīgā  stublāja un lapu dēļ.

100g seleriju – 18 kcal

Selerijas satur daudz svarīgu minerālvielu: kāliju, cinku, kalciju, dzelzi, fosforu, magniju, C, B grupas vitamīnus, PP, E un provitamīnu A.

Samazina asinsspiedienu

Ķīniešu medicīnā seleriju izmantoja, lai samazinātu augstu asinsspiedienu. Pētījumi apstiprina, ka selerijās atrastie savienojumi regulē asinsspiedienu.

Palielina imunitāti

Selerija satur C vitamīnu, kas ietekmē mūsu imūno sistēmu, stiprinot organisma pretestības spējas pret iekaisumiem vai apaukstēšanos.

Labsajūtai

Svaigai selerijai piemīt terapeitiskas īpašība, tā veicina gremošanas orgānu darbību,  ir ieteicama reimatisma, korpulences,  žultspūšļa slimību gadījumos. No selerijām gatavoti salāti un izspiesta sula rada labu pašsajūtu (tīra organismu no toksīniem).

Dabisks afrodīzijs

Jau sensenos laikos selerija tika uzskatīta par afrodīziju. Tāpēc iesakām garšīgos seleriju ēdienus baudīt vīriešiem, kamēr dāmām (sekojot seno romiešu piemēram) nevajadzētu aizmirst novīt tiem uzvaras vainagu no seleriju lapām. Iesakām uzlikt seleriju sulas kompresi uz zilumiem un ieskrambājumiem. Tie, kuri devuši šķīstības solījumu,  var  izmantot selerijas labvēlīgo ietekmi vienīgi reimatisma ārstēšanā.

No aptiekas uz virtuvi

Selerija radusies no savvaļas auga pasugas, kas atrodams Eiropā un Āzijā ūdens klātos dumbrājos. Iesākumā to lietoja kā ārstniecisko augu un galda rotāšanai. Tikai 17. gadsimtā seleriju sāka cienīt kā dārzeni. Seleriju ASV sāka audzēt 19. gadsimta sākumā. Mūsdienās audzē divējāda veida selerijas – lapu un sakņu seleriju.

PRODUKTI AR ŠO DĀRZEŅI