Informācija pa tālruni: +370 61170170

Skābenes

Skābenes

Skābenes

Šis ir daudzgadīgs sūreņu dzimtas augs (Rumex). Tas atrodams visā Eiropā, Āzijas un Ziemeļamerikas mērenā klimata zonās.

100g skābeņu – 21 kcal

Skābenes satur vitamīnu C, dzelzi, kāliju un magniju.

Sacenšas ar spinātiem

Skābeņu lapām ir patīkami skāba garša. Tās gatavo gluži kā spinātus, izmanto garšīgu ēdienu, piemēram, zupu vai mērču sagatavošanai. Mazāk zināms, ka tās var izmantot kā garšvielu citiem ēdieniem. Skābenes var lietot pie spinātiem, sagrieztā veidā, samaisot ar spinātiem, var lietot arī kartupeļu zupā un augu mērcēs.

Labai apetītei

Augam ir asinsrades un diurētiskas īpašības; to lieto ēstgribas veicināšanai. No skābeņu lapām var gatavot tēju, ko lieto aknu un nieru slimību gadījumos. Skābenes neiesaka lietot cilvēkiem, kuriem ir nierakmeņi, reimatisms vai artrīts, kā arī vecākiem cilvēkiem.

Visu ar mēru…

Skābenes satur daudz skābeņskābes, kura lielos daudzumos atņem mūsu organismam kalciju. Skābeņskābe var radīt locītavu un nieru sāpes, var pat aizkavēt bērnu augšanas procesu. Tāpēc jābūt uzmanīgiem, lai skābenes nelietotu pārāk daudz it īpaši tāpēc, ka arī kakao, tējā un melnajos piparos ir šī kaitīgā viela.

Dabisks traipu tīrīšanas līdzeklis

Skābeņskābi var lieliski izmantot, lai attīrītu apģērbu no traipiem. Skābeņu lapas var izmantot arī roku mazgāšanai; skābe, kuru satur lapas, tiek galā ar traipiem, kas  radušies dārza darbu laikā.