Informācija pa tālruni: +370 61170170

Spināti

Spināti

Spināti

Viengadīgs balandu dzimtas augs, kuru audzē, lai iegūtu tā zaļās lapas.

100g spinātu – 17 kcal

Spināti satur šķiedrvielas, kāliju, kalciju, fosforu, magniju, nātriju, dzelzi, cinku, mangānu, fluoru, vitamīnus C,B1, B2, B6, PP, E, K, folijskābi un provitamīnu A.

Spēka atslēga

Spināti ir lielisks dzelzs avots, kas nepieciešama hemoglobīna uzbūvei, kas, savukārt, apgādā organisma šūnas ar skābekli. Dzelzs ir daļa no sistēmas, kas atbildīga par enerģijas ražošanu un vielmaiņu. Šo augu īpaši iesaka lietot sievietēm, augošiem bērniem un jauniešiem.

Droši

Spinātos esošais dzelzs ir droša un dabiska šīs vielas forma, turpretī farmakoloģijā lietotais dzelzs var tikt pārdozēts, kas ir īpaši bīstami bērniem.

Stipri kauli

Spināti satur rekordlielu K vitamīna daudzumu, kas ietekmē kaulu stiprumu.

Konservu kārba no multfilmas

Spinātu dzimtene ir Persija, Eiropā tos 9. gadsimtā ieveda marokāņi. Spināti guva atzinību palēnām, tas izdevās tikai pēc 2. Pasaules kara, kad tos sāka reklamēt amerikāņi. Par šī dārzeņa vēstnieku kļuva multfilmas varonis jūrnieks Papajs, kuram vienmēr pie rokas bija skārdene ar spinātiem. Viņš to iztukšoja vienā malkā un metās cīņā  ar savu pretinieku, kas vienmēr beidzās ar pretinieka pilnīgu pieveikšanu.

Spinātos – 10 reizes mazāk

Spināti ir iecienīti, jo tajos ir daudz dzelzs. Pirmos aprēķinus šai jomā 19. gadsimtā veica doktors E. fons Volfs, kurš… bija pieļāvis kļūdu komata lietošanā. Spinātos ir 10 reižu mazāk dzelzs, nekā tas minēts viņa datos! Kļūdu gan pamanīja tikai 1937. gadā. Labā ziņa tiem, kuriem kārojas spināti: laimīgā kārtā tie tomēr aizņem dārzeņu sarakstā vienu no augšējām vietām tāpēc, ka tajos daudz C un E vitamīnu, folijskābe, cinks, magnijs un kālijs, kaut arī dzelzs nemaz nav tik ļoti daudz.

PRODUKTI AR ŠO DĀRZEŅI

RECEPTES AR ŠO DĀRZEŅI