Informācija pa tālruni: +370 61170170

Ziedkāposti

Ziedkāposti

Ziedkāposti

Viengadīgs kāpostu dzimtas augs. Tā ēdamā daļa ir jaunās, baltās ziedkopas, ko sauc arī par rozetēm. Audzē mērena klimata zonās.

100g ziedkāpostu – 21 kcal

Tie satur kāliju, magniju, kalciju, mangānu, dzelzi, varu, cinku, fluorīdu, karotīnu, vitamīnus C, K, B1, B2, B6.

Vēzis tevi nesagrauzīs

Šo dārzeni iesaka lietot, lai atvairītu risku saslimt ar vēzi.

Ziedkāposts  attīra no toksīniem

Enzīmi, kuri rodami ziedkāpostos, palīdz attīrīt organismu no toksīniem. Toksiskie savienojumi, kas netiek laikus izvadīti, var radīt šūnu bojājumus, kas, savukārt, var  veicināt saslimšanu ar vēzi. Specifiskajiem enzīmiem, kas savienojumā ar vitamīniem un minerālvielām atklāti ziedkāpostos, ir pretvēža iedarbība.

Kamēr esi pieēdies …

Ziedkāpostos nav daudz kaloriju, tie rada sāta sajūtu. Tāpēc ēdam ziedkāpostus uz veselību, nebaidoties, ka iegūsim kādu lielu kilogramu!

Kipras kāposts

Ziedkāpostu dzimtene ir Kipra, un iesākumā tos dēvēja par Kipras kāpostiem. Tie ir zināmi jau 2500 gadu. Ziedkāpostus audzēja jau Senajā Ēģiptē un Persijā. Vēlāk tos sāka audzēt Itālijā, un 16. gadsimtā tie izplatījās visā Eiropā. Mūsdienu kulinārijā tos izmanto itin visur, sākot no zupām līdz veģetārajiem ēdieniem. Tos vāra nesagrieztus vai pasniedz svaigā veidā salātos.

Kas ir ziedkāposts?

Ziedkāposts ir dabas produkts, kas ļauj izskaidrot fraktāļu jēdzienu. Šo jēdzienu matemātikā septiņdesmitajos gados ieviesa franču zinātnieks Benuā Mandelborts no Jeila universitātes. Fraktāļiem raksturīga īpašība  ir tā, ka šī ģeometriskā figūra sastāv no vairākām daļām, kuras ir līdzīgas visai figūrai. Tā nu katra rozete ir visa ziedkāposta atkārtojums. Fraktāļveida jēdziens tiek izmantota tik dažādās nozarēs kā medicīna, hidroloģija un finanses.

Dārzenis, kurš mācījies universitātē

Marks Tvens ir teicis: “Ziedkāposts nav nekas cits kā kāposts, kas apguvis zināšanas universitātē.“

PRODUKTI AR ŠO DĀRZEŅI

RECEPTES AR ŠO DĀRZEŅI