Informācija pa tālruni: +370 61170170

Baltās pupiņas

Baltās pupiņas

Baltās pupiņas

Tās tiek izaudzētas mazo, balto pupiņu iegūšanai. To dzimtene ir Centrālamerika un Dienvidamerika.

100g balto pupiņu – 102 kcal

Tās satur dzelzi, kalciju, magniju, olbaltumvielas un E vitamīnu.

Pupiņas ir enerģijas avots

Pupiņās ir daudz dzelzs. Cilvēki, kuru organismā trūkst dzelzs, kļūst vārgi un apātiski. Tādas cilvēku grupas kā grūtnieces, slimnieki atveseļošanās posmā, kā arī augoši bērni un jaunieši, var īpaši izjust dzelzs deficītu. Lai organisms dzelzi labāk uzņemtu, pupiņas ieteic ēst kopā ar saknēm, kurās ir daudz C vitamīna.

Spēcīgais duets

Baltās pupiņas satur kalciju un magniju, divus savstarpēji  papildinošos elementus, kuri gādā  par labiem zobiem un kauliem.

Karaliskās sēklas

Pupiņām bija liela nozīmē Epifāniju svētku atzīmēšanā, kad daudzos  Francijas un Spānijas reģionos ģimene  ceļ galdā īpašu torti, kurā paslēpta pupiņa. Saskaņā ar vietējo tradīciju, tas, kurš šo pupiņu atrod, kļūst par svētku karali, vai arī...tam jāmaksā rēķins.

Pasaules valdniece

Uzskata, ka pupas ir apmēram 8000 gadu sens augs, viens no „trīs māsām“, kuras valdīja pirmskolumba laika Amerikā, līdzās kukurūzai un ķirbjiem. Acteki audzēja “ayacolt”  - pupas kopā ar kukurūzu, ap kuru pupas varēja vīties. Mūsdienās pupas ir viens no galvenajiem augu olbaltumvielu avotiem pasaulē. Tās var atrast visu zemes virtuvēs. Kopumā ir apmēram 30 000 pupu paveidu.

Baltās pupiņas pret futbola bumbu

Pupiņas, tādas kā „Cassoulet“ Francijā, „Fabada“ Spānijā vai „Feijoada“ Brazīlijā,  ir barojošu zupu sastāvdaļa. Tās var būt arī pamatēdiens, piemēram, itāliešu pasta ar pupiņām. Tās  var pasniegt k aukstos vai karstos salātus. Vai pupiņu ietekmi uz futbolistu fizisko formu un iemaņām var saistīt ar  panākumiem futbolā šajās valstīs? Ja tā, tad šis noslēpums tiek cieši sargāts.

PRODUKTI AR ŠO DĀRZEŅI

RECEPTES AR ŠO DĀRZEŅI