Informācija pa tālruni: +370 61170170

Romanesco ziedkāposti

Romanesco ziedkāposti

Romanesco ziedkāposti

Viengadīgs augs, kuru audzē tā dzelteni-zaļās ziedkopas dēļ.

100g romanesko – 25 kcal

Romanesko uzturvērtība ir līdzīga ziedkāposta vai brokoļu uzturvērtībai, bet tajā ir vairāk karotīna, minerālsāļu un mazāk šķiedrvielu.  Romanesko ir daudz C vitamīna.

Meklējot pazudušo garšu

Romanesko izdodas radīt sāta sajūtu, tajā ir nedaudz kaloriju. Šis dārzenis noder cilvēkiem, kuriem ir zudusi garšas sajūta. Romanesko satur cinku, kas palīdz cīnīties par zudušās garšas sajūtu vai metālisku pēcgaršu mutē.

Viegli sagremojams

Uzskata, ka romanesko ir viens no vislabāk sagremojamiem dārzeņiem.

Tiem, kam kļuvis garlaicīgi

Romanesko rada lielu daudzveidību tiem ziedkāpostu cienītājiem, kuriem trūkst ideju, kā vēl varētu dažādot sava iecienītākā dārzeņa sagatavošanu. Romanesko var gatavot līdzīgi ziedkāpostam, bet tas ir vieglāk sagremojams.

Iznāca no paslēptuves

Romanesko atrada ceļu uz starptautisko tirgu ap 1990. gadu. To audzēja Romas reģionā, pēc tam šo šķirni atrada un uzlaboja holandiešu dārznieki. Mūsdienās karstajiem ēdieniem šis dārzenis piešķir lielāku daudzveidību. No tā, piemēram, var gatavot dārzeņu frikasē vai grilēt to ar sviestmaizēm, kā arī izmantot svaigu dārzeņu salātos.

Citplanētiešu iecienītākais dārzenis

Angļi sauc romanesko par brokoli, francūži – par kāpostu, vācieši un poļi – par ziedkāpostu. Tie, kuri nevar izšķirties, to ierindo starp brokoli un ziedkāpostu. Ņemot vērā tā formu, romanesko rozetes atsauc atmiņā piramīdas vai minaretu tornīšus. Teorija, ka tas izkritis no lidojošajiem šķīvīšiem, šķiet diezgan interesanta.

PRODUKTI AR ŠO DĀRZEŅI